پنجمین جشنواره تولید کتاب‌های صوتی کودکان، نوجوانان و نابینایان : بخش اصلی(تولید کتاب صوتی) \
بخش اصلی(تولید کتاب صوتی)
ارسال شده در 16/06/22

هدف اصلی پنجمین جشنواره تولید کتاب‌های صوتی کودکان، نوجوانان و نابینایان گویا کردن کتاب‌های موجود در ” کتابخانه دیجیتال کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ” است. برای شرکت در این بخش، لطفا مراحل زیر را طی کنید:

1-لطفا ابتدا وارد بخش کاربری شده و ثبت‌نام کنید.بعد از ثبت نام و مشاهده پیغام” ثبت‌نام شما با موفقیت انجام گرفت ” منتظر هیچ‌گونه خبر یا تماسی از طرف ما نبوده و وارد مرحله بعد شوید.

2-از فهرست کتاب‌های پیشنهادی که در انتهای همین صفحه نیز قرار داده شده است کتاب یا کتاب‌هایی را انتخاب کنید.

3- با مراجعه به ” کتابخانه دیجیتال کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ” و قسمت جستجوی پیشرفته به متن کتاب انتخابی خود(تصویر متن کتاب) دسترسی خواهید داشت.

4-کتاب انتخابی خود را در مکانی مناسب و باشرایط ذکر شده در بخش راهنمای تولید کتاب صوتی، بازخوانی و صدای خود را ضبط کنید.

5- فایل صوتی تولید شده خود را از قسمت ورود به بخش کاربری یا یکی از راه‌های توضیح داده شده در بخش راهنمای ارسال فایل به دبیرخانه جشنواره ارسال فرمائید.

توجه:

1- اگر قصد دارید با کتاب‌هایی به غیر از کتاب‌های موجود در سایت ”  کتابخانه دیجیتال کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ” در این جشنواره شرکت فرمائید، حتما کتاب‌هایی را برای ضبط انتخاب کنید که مناسب رده سنی گروه کودکان و نوجوانان باشند.

2- نگران تکراری بودن کتاب‌ها برای ضبط و بازخوانی نباشید. اما اگر می‌خواهید از عنوان فایل‌های ارسال شده به ما مطلع باشید، به بخش اسامی ارسال کنندگان فایل مراجعه فرمائید.

3- علاوه بر دسترسی به کتاب‌ها از طریق ” بخش کودک کتابخانه‌ی ملی جمهوری اسلامی ایران “، می‌توانید کتاب‌ها را از کتاب‌فروشی‌ها یا با عضویت در یکی از کتابخانه‌های عمومی تهیه فرمائید.

فهرست کتاب‌های پیشنهادی 1. سلام
  بعد از دیدن بنر تبلیغاتی طرحتون، مشتاق شدم درش شرکت کنم و پس از ثبت نام وقتی به مرحله انتخاب کتاب رسیدم و به سایت http://icnl.nlai.ir رفتم، یک جوری پشیمون شدم که فکر نکنم دیگه پیش رو بگیرم!!!
  این چه سایت بی در و پیکری آخه!؟ انگار یک بچه دبستانی برنامه نویسی سایت رو انجام داده! فوق العاده بی سر و ته و گیج کننده. من که کتاب مورد نظرم رو پیدا نکردم. موفق باشید با این طرح تون که حتی بستر مناسب برای اجراش رو فراهم نکردید…

  • admin می‌گه:

   سلام . در قسمت فهرست کتابها، کتب به صورت الفبایی بر اساس عنوان مرتب شده اند. امیدواریم ایرادات سایت کتابخانه ملی هم به زودی بر طرف شود.

 2. kiyavash می‌گه:

  حد نصاب برای حجم فایل مورد نظر چقدره ؟

 3. خانم میم می‌گه:

  سلام. آیا کتابهایی که از سایت کتابخانه ملی انتخاب و خوانده می شوند و در واقع به شیوه ی قصه گویی( همراه با تغییر و تقلید صدای شخصیت های مختلف قصه) خوانش می شوند باید با عنوان بخش قصه گویی ارسال شوند یا با همین عنوان تولید کتاب صوتی؟

 4. مدینه آواره می‌گه:

  در بین کتاب‌های انتخابی کتاب شعر هم موجوده؟

 5. صالحی می‌گه:

  سلام
  میشه شناسنامه کتاب و مشخصات را تو یه فایل ذخیره کنم و خوئد کتاب را تو یه فایل دیگه ؟ کتاب صفحات تصویری داره باید بگم مثلا صفحه 3 دارای تصویر یا لازم نیست ؟

 6. مرجان می‌گه:

  بعد از این که فهرست کتابهای پیشنهادی را دیدم چند مورد را انتخاب کردم که خوانش انجام بدهم. اما در بخش کتابخانه دیجیتال کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان کتابهایی که در فهرست کتابهای پیشنهادی قرار دادید موجود نیست. خب از کجا باید متن تهیه کنم؟؟؟؟

 7. ریحانه می‌گه:

  سلام.من کتاب مورد نظرمو جستجو کردم و آورد اما روی جلد کتاب که کلیک میکنم و کلا هرچی لینک مربوط تو اون صفحه هست رو میزنم خطا میده و باز نمیشه

 8. دانیال می‌گه:

  سلام. وقتتون بخیر♡
  میخواستم بپرسم…
  اگه کتابی مقدمه داشت
  حتما باید مقدمه کتابم ضبط بشه؟؟
  یا اصلا یک جور دیگه بپرسم…
  باید از صفر تا صد کتاب خونده بشه؟؟

 9. اشرفی می‌گه:

  سلام روزتون بخیر…
  عذرخواهی میکنم کتاب باید به صورت رسمی و کتابی قرائت بشه؟ یا به صورت عامیانه باید دوبله کنیم؟ این برامون سوال بود…که همونجوری که داخل کتاب هست باید خونده بشه یا به صورت عامیانه اش بکنیم بعد بخونیم از روش؟

 10. صالحی می‌گه:

  سلام چرا جواب سوال من را ندادید

 11. صالحی می‌گه:

  سلام
  میشه شناسنامه کتاب و مشخصات را تو یه فایل ذخیره کنم و خوئد کتاب را تو یه فایل دیگه ؟ کتاب صفحات تصویری داره باید بگم مثلا صفحه 3 دارای تصویر یا لازم نیست ؟

 12. morvarid می‌گه:

  موسیقی متن هم داشته باشه یا لازم نیست؟

 13. سمیرا می‌گه:

  اصلا هیچ کتابی رو باز نمیکنه،به هیج متنی دسترسی وجود نداره،هر کتابی که جستجو میکنم خطا میده سایت!!!!!

 14. شهرزاد عالی می‌گه:

  سلام
  تعداد کتاب های خونده شده در داوری تاثیر گذار هست؟

 15. سلام تمام کتابهایی که در سایت کتابخوانی ملی هست قابل خوندنه؟آخه اونایی که تو لیست در قسمت سرچ نمیاد.

 16. فاطمه زمانی می‌گه:

  سلام
  تصاوویر کتابهای کتابخانه مرکزی که قابل خوندن نیست !!! باید چیکار کرد ؟ من دسترسی به کتابخانه هم ندارم